paylaşım (necil)

TEKNOLOJİ -ÜCRETSİZ YAZILIMLAR

Delikli Fotograf Makinası…!

Fotograf makinaları ile ilgili teknolojik yenilikler hız tanımıyor,bir zamanlar vizörden bakar ayarlar yapar fotograf çekerdik,film tab ettirmek için neredeyse iki gün falan beklerdik sonrası bir saate teslim eden profesyonel  makinalar çıktı fotografları tab etmek için film yıkıyor,kesiyor hatta rotus yapıyor sonrasıda karta basıp bir satte alıcısına teslim ediyordu ,bu fotograf mağazaları çok reveçtaydı ,hele yaz tatili olunca bir satte alamıyorduk verdiğimiz filmleri neredeyse bir gün sonra veriyorlardı sıranın çok olmasından dolayı.

Ne zaman  dijital makinalar çıktı bu mağazalarında devri bitti.Şimdi yalnızca pasaport için fotograf çektirmeye gidiyoruz neredeyse bu mağazalara.

Çekiyoruz foytografı bakıyoruz beğenmedik  anında pozunuzu bozmayın falan diyoruz beğeninceye kadar çekiyoruz,yanımızda olmasını istemediğimiz biri veye yer varsa yazılımlar vasıtası o bölümüde siliyoruz profesyonel şekilde olmasa bile rotuş bile yapabiliyoruz fotograflarımıza.

2013-04-23_2145Ama şimdi gördüğüm fotograf makinası modeli görüş açımı yine değiştirdi,dijital makinaların arkasındaki ekrana bakarak çektiğimiz ,incelediğimiz bölüm gitmiş yalnıca bir delik kalmış.Delikten bakıp çekiyoruz fotografı,yalnızca eksikliği anında didtal ekrana bakıp göremiyoruz nasıl çıktığını fotografın ancak biligisayara bağlayınca görüyoruz akla karayı.

Conran tasarım firması tarafından dizayn edilen model ne zaman tam hayata geçirilir tutulurmu bilemem ama tek bildiğim bizler yeniliğe özellikle teknolojiye açığız bu modelide benimseriz.

Detaylar Bu Sayfada

2013-04-23_2139 2013-04-23_2140 2013-04-23_2140_001 2013-04-23_2140_002

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Bilgi

This entry was posted on Nisan 23, 2013 by in Bilgisayar, Donanım, Fotograf, Güncel, Program, Uncategorized, Windows, Yararlı Site, Yeni Ürünler and tagged .
%d blogcu bunu beğendi: