paylaşım (necil)

TEKNOLOJİ -ÜCRETSİZ YAZILIMLAR

Yurt Dışında ”Veri Kullanımı ,Görüşme ve SMS ”Tutarlarını Kontrol Altına Alabilirsiniz

2013-05-14_0847

Yurt dışına çıkınca hem sesli görüşmelerde hem de veri bağlantıları yüzünden yüksek faturalarla karşılaşmamız sürpriz değil bunu biliyoruz,şimdi pek çok paketler var şu kadar konuşma şu kadar internet şu kadar para diyerek.

Fakat evdeki hesap hep çarşıya uymuyor çoğu zaman dönünce bakıyorsunuz, faturalı hattınız  da var ise şok oluyorsunuz.

Bence ihtiyacınız olunca akıllı cihazlarınızı veri kullanımını  açın işleminiz yapın diğer zamanlarda veri kullanımınızı kapatın.

Bunu da cihazlarınızın ayarlarından yapabilirsiniz.Ayarların nasıl yapılacağını  aşağıda belirteyim.Bilenleriniz çoktur ama tekrarda fayda var bence.

2013-05-14_0821_001

iPhone için,

Ayarlar  > Genel Hücresel >Uluslararası Dolaşım Seçeneğini Açın

 

 

 

2013-05-14_0822

 

 

 

 

Android Cihazlarınız için,

Ayarlar > Kablosuz > Mobil Ağ Seçenekleri > Veri Dolaşım Seçeneğini Açın.

2013-05-14_0823

 

 

 

BlackBerry Cihazlarınız için,

Seçenekler > Mobil Ağ > Veri Servisleri > Dolaşım Sırasında Kapalı.

Dünyada en çok kullanılan sistem yurt dışına çıkınca gittiğiniz ülkede kullanacağınız turist ve iş seyahatlerinde kullanılan kısa süreli kullanabileceğiniz  ”Sım” almanız,Havaalanında yolcu karşılamaya gittiğimde beklerken hep dikkat ediyorum yurt dışından gelen yabacılar çıkışta bulşunan sım kart satan firmaların standlarına giderek fiyatları kontrol ediyorlar ardından yalnızca yurdumuzda kullanabilecekleri kısa süreli kartlardan alıp telefonlarına takıyorlar,tabi tek telefon ve tek sım kartlı akıllı telefonlara bu kartı takınca kendi orijinal numaralarından yoksun kalıyorlar,bence bunda sorun yok en çok görüştüklerine bu numarayı mesaj atıp işlerine  veya tatilerine devam ediyorlardır.

Yalnız bize mahsusbier özellik mi bilemiyeceğim , yuksek tutarlar ödeme uğruna numaralarımızdan vazgeçemiyoruz en azından bu yazdıklarıma rağmen ben de aynı şekilde yuksek faturalar ödüyorum.

Bir diğer kolaylıkta ” http://www.travelsim.com/ ” adresine girerek  hangi ülkede en uygun görüşme hangi şirket yaptırıyor gibi incelemeler sunan yorumları,incelemeleri okumak.

Çok faydalı bir sayfa bence,ödeyeceğinizi önceden biliyorsunuz kısa süreli kullanabiliyorsunuz.BU adresi bir kenarda saklayın bence,

2013-05-14_0833

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Bilgi

This entry was posted on Mayıs 14, 2013 by in Bilgisayar, Donanım, Fotograf, Güncel, Program, Uncategorized, Windows, Yararlı Site, Yeni Ürünler and tagged , , .
%d blogcu bunu beğendi: