paylaşım (necil)

TEKNOLOJİ -ÜCRETSİZ YAZILIMLAR

Fotograflarınıza Nerede Çekildiğini Ekleyin,

2013-05-15_2148Eskiden yazılımlar yalnızca bilgisayarlar için düzenleniyor,yaratılıyordu.Eski dediğim de çok zaman önce değil tabii.

Şimdi öylemi öncelikle yaratılan tüm yazılımlar ya iPhone,İpad veya Android yüklü cihazlar için sonra işlerine  gelirse bilgisayarlarda da kullanılan  yazılımları da uğraşıp yayınlıyorlar.yakında dizüstü falan da kalmıyacak bence varsa yoksa tablet türü modeller olacak.

Masaüstü neredeyse yok oldu ,elektronik marketlere bakın hatta onların web sayfalarına bakın masaüstü modeller için ayrılan yerler ne kadar azaldı.Dizüstü bilgisayarları da  satmak için ne fiyatlar ne kampanyalar yapılıyor.

Tabletler için öyle denebilirmi neredeyse her gün duymadığımız bir model satış için pazara çıkıyor.Bunaların çoğunluğu da Android sistemi yüklü,İos nereye kadar dayanacak bu sıkıştırmaya bilemem.Satış için okuduklarım olsun duyduklarım olsun  Android daha çok satılıyor dense de kar olarak baktığımızda İOS yani Apple ürünlerinin satış rakkamına ulaşamıyor Android satışları..Ne yaman çelişki bu.

Şimdi nereden geldim bu konulara ben halbuki beğendiğim bir yazılımı anlatacaktım.

Akılı telefonlarımız ile çektiğimiz fotograflara el ile yazarak nerede çekildiğini ekliyebiliyoruz .Bunu otomatik olarak telefonunuzun GPS ‘i aracılığı ile yapan yazılım güzel bence.Yorumları okuyunca kimi beğenmemiş kimi de beğenmiş.

Ben her zaman şöyle düşünüyorum ”Zevkler Renkler Tartışılamaz”Kullanırsanız bu yazılımı sizin yorumunuza bırakmak daha iyi.

Yazılıma BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

App Store İle İlgili Yazılımada BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

”INSTAPLACE” yazılımı ile çekmiş olduğunuz fotograflara GPS yardımı ile otomatik olarak yer bildirimi ekliyebildiğiniz gibi isterseniz elle de yazabiliyorsunuz.

2013-05-15_2143

Yazılımın ”More” düğmesine tıkladığınızda ek yazı efektleri karşınıza geliyor bunlardan biriniseçebilirsiniz.

”My Place” düğmesine tıklıyarak yer ismini Facebook veya Foursquare ile seçebilir veya yazının üstüne ikikere tıklıyarak kendiniz yazabilirsiniz.

”Share” yazan yere tıklarsanız yukardaki işlemlerden sonra Facebook,Twitter,e-posta veya Foursquare ile paylaşabilirsiniz.

2013-05-15_2149

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: