paylaşım (necil)

TEKNOLOJİ -ÜCRETSİZ YAZILIMLAR

”Mobil İETT ”ve ”Metro İSTANBUL” ”İOS” Uygulamaları ..

2013-09-17_1054_001 2013-09-17_1054

Eğer İstanbul’da yaşıyorsanız bu İOS uygulamaları belki işinize yarar,paylaşmak istedim.

Uygulamalar İstanbul’daki raylı sistemler ve Otobüs ,işletmesi hakkında bilgi veriyor.Sefer saatleri,durak yerleri,gecikmeleri,beklediğiniz araç şu ande nerede gibi işe yarar pek çok bilgi veriyor,saklanması gerekir bu sayfanın bence.

2013-09-17_1054

Mobil İETT uygulaması aşağıdaki yazıyı yayınlamış ,yapabileceklerinizi güzel anlatmış,detaylarBURADA

******************************************************************************************************************************

MobİETT ile toplu ulaşımda ihtiyaç duyacağınız tüm bilgilere akıllı telefonunuzdan istediğiniz zaman anlık olarak ulaşın!
İstanbul Büyükşehir Belediyesi İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün bir hizmeti olan MobİETT uygulaması ile dilediğiniz an, istediğiniz durağa ait otobüs güzergah bilgilerine, varış saatlerine anlık olarak cep telefonunuzdan ulaşabilirsiniz. MobİETT, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün geliştirdiği anlık toplu ulaşım bilgisini, otobüs konum sunucusu, durak bilgi sunucusu ve otobüs- hat-durak analiz sunucusu ile almanızı sağlayan bir uygulamadır. MobİETT ile otobüs konum bilgisine, otobüslerin hat-güzergah ve durak bilgisine, alarm ile otobüs durağa gelmeden haber alımına ilişkin bilgilere ulaşabilirsiniz.
Destek için beyazmasa@iett.gov.tr ile irtibata geçebilirsiniz.
MobİETT uygulaması akıllı bir uygulamadır. Sadece ihtiyaç duyduğunuz bilgiyi gösterir.Uygulamayı açtığınızda bulunduğunuz yere yakın tüm duraklar ekranınızda belirecek ve kolayca duraklar hakkında bilgi alabileceksiniz. Bu uygulama ile beklediğiniz otobüsün ne kadar süre sonra geleceği ya da otobüsün kaç durak geride olduğu gibi bilgilere estetik ve modern bir görsel tasarım ile erişebilirsiniz. Ayrıca, MobİETT sayesinde beklediğiniz otobüsün durağınızdan geçip geçmediği bilgisine de tek tuşla ulaşabilirsiniz.
MobİETT’in yatay ve dikey olarak kullanılabilen hat bilgi ekranını keşfettikçe bu uygulamayı daha çok seveceksiniz.
Uygulamayı kullanabilmek için internet bağlantısına sahip olmanız gerekiyor.

iett

2013-09-17_1054_001

Mobil Metro uygulamasıda aşağıdaki yazıyı yayınlamış,yapabilecekleriniz hakkında,Detaylar burada

*********************************************************************************************************************

Metro İstanbul uygulaması, İstanbul’un
– Metro, Tramvay, Nostaljik Tramvay, Füniküler, Metrobüs, Banliyö
hatlarını içermektedir. Uygulama İstanbul’daki raylı sistemler hakkında verdiği hat bilgileri, sefer saatleri, durak bilgileri vb. bilgiler ile raylı sistemlerin kullanımını kolaylaştırmaktadır.
Metro İstanbul Uygulamasında yer alan hatlar:
– M1 Aksaray – Havalimanı
– M2 Şişhane – Hacıosman
– M3 Başakşehir – Olimpiyatköy
– M4 Kadıköy – Kartal
– T1 Kabataş – Bağcılar
– T3 Kadıköy – Moda
– T4 Topkapı – Habibler
– F1 Taksim – Kabataş
– Avcılar – Söğütlüçeşme
– Sirkeci – Halkalı
– Haydarpaşa – Gebze
– Taksim – Beyoğlu
Yukarıda yazılan hatlar hakkında ilk sefer saati, son sefer saati, istasyon sayısı, sefer süresi ve sefer sıklığı gibi genel hat bilgileri ve hat duraklarının gösterildiği hat resimleri yer almaktadır. Bu resimler üzerinde yakınlaştırma/uzaklaştırma işlemleri yapılabildiğinden hat duraklarını kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz.
Uygulamada ayrıca tüm hatların aktarma noktalarıyla birlikte gösterildiği genel hatlar haritası da vardır. Bu haritayla İstanbul’daki raylı sistemler ve metrobüs hatları bir arada görülüp, aktarma noktalarındaki bağlantılar sayesinde o aktarma noktasından hangi hatlara geçiş yapılabileceği kolayca bulunur. Hat resimlerinde olduğu gibi tüm hatların gösterildiği bu harita üzerinde de yakınlaştırma/uzaklaştırma işlemi yapılabilmektedir. Bu sayede istenilen hat yakından incelenebilir ya da raylı sistemin bütünü görülebilir.
Uygulamada durak adına göre arama yapılabilir. Durak adına göre arama yapıp o durağın bulunduğu hatlara ulaşabilirsiniz.
Uygulamanın ‘En yakın durak’ özelliği ile bulunduğunuz konuma en yakın raylı sistem durağını ‘Google Maps’ üzerinde görebilirsiniz. Ayrıca ‘Google Maps’ haritası üzerinde raylı sistem hatlarının duraklarını da işaretlenmiş olarak görebilirsiniz.
Ayrıca uygulama İngilizce ve Türkçe olmak üzere 2 farklı dil seçeneği de sunmaktadır. Ayarlar bölümünden dil seçeneği kolayca değiştirilebilir.

2013-09-17_1102

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: