paylaşım (necil)

TEKNOLOJİ -ÜCRETSİZ YAZILIMLAR

Android için En İyi Güvenlik Uygulamaları…!

2013-12-05_0906

Android için En İyi Güvenlik Uygulamaları

——————————————————————————————————————————————————-

Android Aygıt Yöneticisi

Android Aygıt Yöneticisi  kayıp ya da çalıntı Andorid telefonları  izlemek için en iyi yollarından biridir. Android Aygıt Yöneticisi ile bir Google Hesabınıza bağlı ve Google Haritada yerini izleme yardımcı olacaktır  hatta sayfa açıldığında kayıtlı  Android cihazların listesini görebilirsiniz. Eğer bir yerde  çalıntı olduğu na dair şüpheleriniz var ise telefonunuz ile ilgili, önceden  ayarlamış olduğunuz  gizli bir PIN ile telefonunuzu kilitleyebilir , fabrika ayarlarına getirebilir , telefonunuzdaki mevcut tüm veri ve bilgileri silebilirsiniz.

Android Aygıt Yöneticisi ile telefonunuza yukarıda bahsedilen şeyleri gerçekleştirmek için, telefonuzun WiFi veya mobil veri ya da Wi-Fi üzerinden online olması gerekir.

2013-12-05_0928

Where My Droid  uygulamasınıda deneyebilirsiniz.

whwrw_my_droid whwrw_my_droid_001

 ” My Droid var “  Birisi telefonda takılı  mevcut SIM kartını değiştirmeye kalkarsa veya sizin isteğiniz olamadan işlemler yapmaya kalkarsa bütün işlemler için özel kilitler koyabilirsiniz,şifre girmeden kimse çalıştıramaz

Lockwatch Anti-Theft

lockwatch

LockWatch  LockWatch telefonu bulur ve hatta ön kamerayı kullanarak bir resim çekebilir , telefon şifre korumalı ise telefon kayıtlarını saklar  hırsızı yanlış yönlendirir,önceden ayarlana adrese  e-posta gönderebilir.Harita üstünden yer bildirimi yapabilir.

2013-12-05_0927

Anti Theft Alarm

2013-12-05_0934

Eğer halka açık bir yerde telefonunuzu şarj ediyorsanız  telefon oarada çalınırsa    Anti-Theft Alarm  Android uygulaması   sayesinde Anti Theft Alarm yüklü olan cihazı şarj aletinden çıkartırsa çalışır ve güvenlik PIN girilene  kadar ekranı açık  tutar ve  güçlü bir alarm sesi çıkarır. Hatta yerinden oynatılsa bile bu alarmı çalıştırabilirsiniz.

2013-12-05_0934_001

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: