paylaşım (necil)

TEKNOLOJİ -ÜCRETSİZ YAZILIMLAR

Android Tabanlı Bilgi ve Eğlence Sistemi ”CES 2014’te Google ve Audi Tarafından Ortak Kullanılacağı Açıklanacak !!!?

2014-01-03_1353

Google Wall Street Journal, Mountain View tarafından hazırlanan bir rapora göre, Audi, Alman otomobil üreticisi ile ortak oluyor ve Android Tabanlı Eğlence Sistemi’ni araçlarda kullanılacağını duyurabilir. Google’ın diğer önde gelen otomobil üreticileri ile işbirliği içinde olmaya çalıştığı bir sır gibi gözükmüyor artık.  Ayrıca NVIDIA ‘da bu çalışma içindeymiş diye bilgiler nette okunmaya başladı.

2014 yılında, Google otomobillerde Android koymak için  büyük planına başladı herhalde . Android işletim arabanın içinden ziyade Smart cihazda donanım üzerinde çalışacak.Bu ortaklığın özellikle  eğlendirici olması, kullanıcıların kolayca akıllı cihaz üzerindeki mevcut navigasyon, müzik, eğlence ve iletişim fonksiyonlarına erişebilmesiöncelikli düşünce gibi duruyor. CES 2014 tanıtımları içinde AUDİ olarak dönmeye başlamış bile baksanıza.Detaylar burada.

Audi’nin başkanı “Arabalar daha karmaşık hale geliyor, ve araçların içine  işlem gücü gerek.yor demiş.  Gelecekte araçların sürüş sırasında uygulamalara erişmek ,istediği fonksiyonların desteğini arabada istemek standart bir donanım olacak herhalde.
Şimdilik konsept bir çalışma olarak gözüksede ,ateş olmayan yerden duman çıkmaz derler.
Apple firması’da   Daimler, BMW, Honda, ve diğerleri tarafından desteklenen  iOS sistemini  kullanabileceklerini belirten bazı yazılarda dönüyor nette.
Bakalım bekleyip göreceğiz,sonuçta tüketicilere yarayacak bir durum.Ne kadar çok işletim sistemi kullanan araç ve firmaları çoğalırsa bizlere ucuz olarak yansır.Hayırlısı bakalım evde ,arabada,uçakta kurtuluş yok artık.
Zaten kurtulmak istiyormuyuzki??
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Bilgi

This entry was posted on Ocak 3, 2014 by in Uncategorized.
%d blogcu bunu beğendi: