paylaşım (necil)

TEKNOLOJİ -ÜCRETSİZ YAZILIMLAR

Yazılım/Uygulama İndirirken işinize Yarayacak Sayfalar ve İpuçları…

2014-10-18_1059

Akıllı telefonlarınıza, bilgisayarınıza,tabletlerinize uygulamalar,yazılımlar indirirken dikkat edin bence,yakın zamana kadar her saldırı bilgisayarlara yapılıyordu şimdi tüm cihazlara saldırı yapılıyor,bunun için de en çok ücretsiz uygulamaları indirenlere zaralı veya reklam içeren saldırı gerçekleşiyor.

Bunun için aşağıdak yazacağım sayfalardan indirme işlemlerinizi yapmanız sizlerin yararına olacaktır,Bu siteler saldırlara açık olduklarını bildikleri için devamlı kendilerini koruduklarından , tehlikeli bir uygulama içerenlerle karşılaşma oaranınız neredeyse sıfıra yakındır.

filehippo

http://www.filehippo.com/

softpedia

http://www.softpedia.com/

sourcforge

http://sourceforge.net/

2014-10-18_1031

http://download.cnet.com/windows/

2014-10-18_1102

Bu sayfaların içinde en çok tıklananı http://www.download.com olarak gözüküyor,isminden kaynaklanıyor.BU sayfada bulunan tüm uygulamalar neredeyse ”CNET.Download.com /Installer  sayfası üzerinde sizlere ulaşmakta,onun için bu sayfadan bir uygulama indireceğiniz zaman  ”DOWNLOAD.NOW” yazısının hemen laştında ”CNET SECURE DOWNLOAD” ibaresi varsa gönül rahatlığı ile indeirme işlemini yapabilirsiniz.

UNutmayın ”Installer ENABLED” ibaresi varsa sakın istediğiniz uygulamayı indirmeyin diğer sayfalarda arama yapın bence.

Boşuna o uygulama ile gelen reklemler ,ile uğraşmak zorunda kalırsınız,silmek için de epey uğraşabilirsiniz.

revo

BUrada şunu da ekleyeyim,silemediğiniz her uygulama için   http://www.revouninstaller.com/   sayfasını kullanabilir ,uygulamanın ücretiz,ücretli ve 30 gün kullanmanıza izin veren yazılımını bilgisayarınıza indirip kullanabilirsiniz,neredeyse bu tür uygulamalar içinde en çok işe yarayan diyebilirim.

BU sayfalarda uygulamaları indirmeye başlayacağınız zaman sizi şaşırtmak için  Türkçe olarak ”İndirmeyi Başlat” diye bir bölümde karşınıza gelebilir sakın onu tıklamayın ,sizi hiç istemediğiniz bir uygulamayı indirmeniz için şaşırtabilen bır uygulama,

Zaten çoğunuz bunuları biliyordur,dün akşam bir arkadaş grubunda konuşurken hala şaşıranlar ve bunun yüzünden uğraşanlar olduğunu görünce karınca kararınca biidiklerimi paylaşmak istedim,üstadlar sakın kırılmasın,hala oralardamısın demesinler lütfen.

Tekrar da fayda var diye düşündüm.

2014-10-18_1049

BU sahte inbdirme düğmelerinden ve ardından gelen reklamlardan kurtulmak için     https://adblockplus.org/    sayfasını ziyaret edip uygulamayı indirirseniz (Chrome-Firefox,İnternet explorer,Android,,Opera,Safariiçin desteği vardır)tüm yanlış yönlendirmelerden ,reklemlardan kurtulursunuz demin dediğim gibi.

ADLBLOCPLUS yazılımı sayesinde sahte yeşil indirme düğmeleri yok olduğu için gerçek sayfayı çok rahatlıkla görebiliyorsunuz.

2014-10-18_1054

Sizlere yardımı olacak bir diğer uygulama ise,   https://ninite.com/

BU sayfadan indireceğiniz uygulama ile istemediğiniz,araç çubukları,eklentileri ortadan kaldırıyor,işinize yarayacak en sade hali size gösteriyor.çünki siz istemeseniz bie farkında olmadan her uygulama kendihne has bir araç çubuğuda yükleyebiliyor farkına varmassanız indirme işlemi anında,NNİTE sayesinde bunlarda yok oluyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Bilgi

This entry was posted on Ekim 18, 2014 by in Uncategorized.
%d blogcu bunu beğendi: