paylaşım (necil)

TEKNOLOJİ -ÜCRETSİZ YAZILIMLAR

”Android 5.0 Lollipop” Hakkında Bilmeniz Gerekenler …!!!

2014-10-25_0751

Android 5.0 Lollipop için  açıklamalara göre  Google önümüzdeki haftalarda,  Google play üstünden öncelikle, Nexus 4, Nexus 5, Nexus 7 ve Nexus 10 için gelecekmiş.. Motorola cihazları için yıl sonuna doğru dağıtmayı planlıyorlarmış.Zaman içinde diğer cihazlara geleceği de açıklanır herhalde.

Yani Android 5.0 yeni ne var?derseniz,öğrenebildiğim kadarı ile aşağıdaki özelliklerde iyileştirmeler ve yenilikler  olacakmış.

Ekran  Tasarımı

Android 5.0 Lollipop - Bilmeniz gereken her şey

Android 5.0 Lollipop için , Google tüm uygulamaları ve hizmetler için yeni bir tasarım dili tanıttı. Bu mürekkep ve kağıt birlikteliğinden doğan görünüm olacakmış.Doğal görünümü ile gözlerde yorgunluk da pek yapmayacağı düşünülmüş.Yeni bir soluk geliyor anlıyacağınız.


Bildirimler

Android 5.0 Lollipop - Bilmeniz gereken her şey

Android 5.0 Lollipop artık lockscreen /kilit ekranı üzerinde bildirimleri gösterecekmiş.Kilidi açmafdan cevaplama ve silme kolaylığı geliyormuş.İsterseniz kilit ekranında görünecekleri,kimlerden gelen yazılar gözüksün diye ayarlama yapma imkanıda eklenmiş.Hızlı ayarları da bu ekrandan yapabilecekmişiz.


Performans

Android 5.0 Lollipop - Bilmeniz gereken her şey

Android 5.0 Lollipop ile uygulamaları çalıştırırken, 4 kat daha fazla performans sunan pürüzsüz bir kullanıcı deneyimi sağlayacakmış,  arka plan uygulamaları ve hizmetleri için daha fazla bellek-verimli hale getirilecekmiş.

Daha iyi performans için izin  64-bit işlemcilere destek ve yer verilecekmiş.


Pil ömrü

Pil ömrü önemli olduğu için  Google ek çok destek getirecekmiş.. Şirketin mühendisleri kullanışlı ve yeni özellikllere sahip   pillleri  daha  tasarruflu hale getirecekmiş    Android 5.0 Lollipop ile …


Güvenlik

Android 5.0 Lollipop - Bilmeniz gereken her şey

. Bu sayede  kişisel veriler  SELinux’un modülü ile daha güvenli hale gelecekmiş . Eşleştirilmiş bir SmartWatch veya araba ekranları Android Akıllı Kilit özelliği sayesinde cihazlara yaklaşınca kilitler kendiliğinden açılacakmış..,

Her yeni çıkan Android sürümü bizlere pek çok yenilik getiriyor anlıyacağınız,bekleyip göreceğiz,kullanmaya başlayınca daha iyi anlarız bence…Anlatılanlar bunlardan ibaret şimdilik.


Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Bilgi

This entry was posted on Ekim 25, 2014 by in Uncategorized.
%d blogcu bunu beğendi: